top of page
Szukaj
  • rbbtonthemn

Muzyka Endemiczna

Czym właściwie jest muzyka endemiczna? Cała historia zaczęła się w 2019 roku w czasie mojego pobytu na Wyspach Kanaryjskich. Odnalazłem tam jedno z najbardziej magicznych miejsc, jakie dane było mi zobaczyć.

Park Anaga (zaczyna się za tą górą).

Jako odizolowane miejsce od kontynentu wyspa rządziła się swoimi własnymi prawami. Ewolucja toczyła się tu równolegle do tej kontynentalnej. Brak migracji występującej w Afryce i Europie spowodował wytworzenie się zupełnie wyjątkowych gatunków. Otoczony opieką (polegającą na zakazie ingerencji człowieka) Park Anaga pozostaje więc siedliskiem endemicznych gatunków roślin i zwierząt.Tu pewnie zadajecie sobie pytanie, jaki ma to związek z muzyką?

W historii człowieka dźwięk i jego rytualne korzenie ewoluowały równolegle w różnych częściach naszego globu. Poprzez instrumenty takie jak didgeridoo, dźwiękonaśladowcze wykorzystanie inspiracji natury, powstawanie technik śpiewania, kolejnych instrumentów i teorii muzyki - jako ludzie rozwijaliśmy różne idee, niezależnie od siebie. Często dochodząc do podobnych wniosków, podobnych systemów (podział na oktawy) i rozwiązań.

Tworząc ten album myślami byłem właśnie w Anadze, tam zresztą powstały pierwsze szkice utworów. Chciałem tchnąć ducha tego wyjątkowego miejsca w muzykę, ale także podzielić się tymi przemyśleniami.


Jako ludzie musimy pamiętać o naturze, ona daje nam życie. Chronić ją i szanować.

Nie zapominajmy o tych wyjątkowych miejscach, zostało ich już niewiele.


Więcej o tym wspaniałym miejscu można poczytać tutaj:


https://www.hellocanaryislands.com/nature-spaces/tenerife/anaga-rural-park/Do następnego wpisu!


32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page